Fundacja „Nasza Szkapa”

NIE TYLKO LUDZIE MAJĄ MARZENIA!

Pod takim właśnie hasłem we wrześniu 2012 roku nasze gimnazjum nawiązało współpracę z działającą na terenie gminy Kazimierza Wielka Fundacją „Nasza szkapa”, która stara się zapewnić koniom, kotom i psom jak najlepsze warunki życia. Chcemy pomagać bezdomnym, potrzebującym opieki zwierzakom. Naszym celem jest zbiórka żywności dla przebywających w gospodarstwie w Wojsławicach zwierząt, pomoc wolontariuszy oraz  poszukiwanie domów dla psów i kotów. Grupa wolontariuszy organizowała w szkole wiele akcji: „Dzień Kundelka”, czy „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, których celem była zbiórka karmy dla psów i kotów oraz koców, zabawek dla zwierzaków. Suchy chleb dla koników zbieramy na bieżąco. Nasi darczyńcy (czyli uczniowie naszego gimnazjum) nigdy  nie zawiedli i zaplecze sali nr 11 w czasie trwania akcji zapełnia się puszkami i torbami z karmą dla zwierzaczków. Oprócz jedzenia znaleźć tam można: obróżki, smycze, zabawki – przytulanki i futrzaki do ocieplania psich bud.

Nasi wolontariusze żadnej pracy się nie boją. Kieruje nimi pani Roma Adamczyk, która jest pomysłodawcą i koordynatorem całej akcji. Uczniowie każdą minutę, którą spędzają w gospodarstwie wykorzystują w 100% – sprzątają stajnie, boksy dla psów, wyprowadzają czworonogi na spacer (a raczej one ich). A przede wszystkim są pełnoetatowymi głaskaczami. Do współpracy z fundacją pozyskaliśmy też rodziców naszych gimnazjalistów, bez pomocy których nie udałoby nam się dowieźć zebranych „darów”. Zdążyliśmy już związać się ze zwierzakami i ich opiekunami – panią Agnieszką i panem Michałem, a nasze serca biją szybciej, gdy w przytulisku pieski witają nas jak dobrych znajomych.

Wierzymy, że nasza współpraca będzie trwała jak najdłużej i przyniesie owocne skutki.

fundacja NS