Klub europejski

DZIEŃ EUROPY

euroday

Jak co roku obchodziliśmy w naszej gminie Dzień Europy. 12 maja 2013 roku spotkaliśmy się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, każdy mieszkaniec naszego miasta mógł przyjść aby obejrzeć występy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, prezentujące kulturę i zwyczaje wylosowanego wcześniej kraju należącego do Unii Europejskiej.

Nasza młodzież przeniosła nas swym programem artystycznym do słonecznej, rozśpiewanej i roztańczonej Italii. Właściciel biura turystycznego „Italia Travel” pokazał nam ten wspaniały kraj od najlepszej strony. Oprócz dwóch uroczych asystentek pomagali mu w tym: Romina Power i Albano, Romeo z Julią, Gondolier, włoscy piłkarze. Nogi same tańczyły w rytm włoskich przebojów Richi &Poveri. Nad całością czuwała pani Roma Adamczyk, która opiekuje się Klubem Europejskim w naszej szkole.

Następnego dnia nasi artyści z klas 3b, 1d oraz 2a w brawurowym stylu zaprezentowali swój program gimnazjalnej publiczności. Bawiliśmy się wszyscy słuchając wiecznie młodych, magicznych piosenek i nucąc pod nosem na każdej przerwie „ Volare oo…”.

euroday 1
euroday 2