Lekcja demokracji na żywo – wybieramy Radę Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku na przełomie września i października rusza w naszym gimnazjum kampania wyborcza zakończona wyborami do Rady Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym kampania ruszyła 27 września 2018 i trwała do 10 października 2018. Do Rady SU kandydowały trzy osoby – Alicja Przebieracz z klasy  3a, Alicja Kozik z klasy 3b i Mateusz Zimnicki z klasy 3d. Przez  dwa tygodnie kandydaci przekonywali do swych programów wyborców pomysłowymi plakatami, rozdawali kolorowe naklejki, pyszne ciasta oraz składali obietnice wyborcze. W końcu nadszedł wyczekiwany dzień wyborów – 11 października. Muzyka rozbrzmiała na przerwach, a sala nr 11 została przekształcona w lokal wyborczy, do którego przybywali uczniowie. Na szóstej godzinie lekcyjnej komisja wyborcza  pod czujnym okiem pani Romy Adamczyk, opiekuna SU, przystąpiła do liczenia głosów. Wyborcy nie zwiedli – w wyborach nowej Rady wzięło udział 98% uprawnionych do głosowania.  Gdy zabrzmiał dzwonek kończący lekcje, wszyscy uczniowie zgromadzili się na holu głównym, niecierpliwie czekając na odsłonięcie ostatecznych wyników. Zapadła cisza, po której wszystko stało się jasne. Przewodniczącą Rady samorządu Uczniowskiego została Ala Przebieracz, wyprzedzając Alę Kozik i Mateusza Zimnickiego. Gdy opadły pierwsze emocje,  posypały się gratulacje i uściski.