Cody Roby raz jeszcze

Uczniowie klasy IVc ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II próbowali swoich sił w kodowaniu, co prawda bez komputera ale z wykorzystaniem gry karcianej Cody Roby. Przy użyciu plansz i odpowiednich kart przewidywali ruch przeciwnika i musieli je układać w następujący po sobie ciąg. Zwycięzcą zostawał ten kto dogonił robota przeciwnika. Kodowanie poprzez zabawę wywołało wiele pozytywnych emocji i duże zaangażowanie uczniów. M-boty są naszymi pierwszymi edukacyjnymi robotami, które złożyliśmy w szkole i które zaprezentowali uczniowie klasy 2d gimnazjum – Bartłomiej Kądziela, Daniel Kusak oraz Mateusz Zimnicki. Wzbudziły one bardzo duże zainteresowanie i zaciekawienie wśród uczniów klas IV. Niektórzy widzieli pierwszy raz robota. Następnie na stronie internetowej code.org nasi młodsi koledzy próbowali swoich możliwości w łamigłówkach i grach. Musieli zaprogramować zwierzęta i inne stworzenia Minecraftu we własnej wersji gry Minecraft. Dowiedzieli  się, jak programować droidy i utworzyć własną grę Star Wars w galaktyce. Tworzyli własne historyjki i gry z postaciami z bajek i filmów, bardzo dobrze sobie radząc, a w razie potrzeby mieli pomoc starszych kolegów z gimnazjum. Mamy nadzieję, że nasi młodsi koledzy spędzili pożytecznie  czas i będą mile wspominać wizytę w naszej szkole, może w niektórych uczniach „zaszczepiliśmy” bakcyl do programowania? Opiekunem zajęć była pani Ewa Kosz.