Diecezjalny Konkurs Biblijny

W dniu 03.03.2018 r. w gimnazjum w Proszowicach odbył się rejonowy etap XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Nie mogło na nim zabraknąć reprezentacji naszej szkoły. Po przeprowadzonych szkolnych eliminacjach, do drugiego etapu zakwalifikowały się uczennice: Alicja Kozik – kl. 2b, Mariola Kmita – kl. 3a oraz Natalia Tytko – kl. 2a, które spośród innych uczestników uzyskały największą liczbę punktów. Gimnazjalistki pojechały do Proszowic z opieką Panią Ewą Piotrowską, aby zmierzyć się z rywalami z różnych zakątków Diecezji Kieleckiej. Nasze uczennice uzyskały wysokie wyniki i doskonale poradziły sobie z pytaniami z Ewangelii św. Marka oraz Księgi Tobiasza. Do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 21.04.2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach zakwalifikowała się Alicja Kozik. Serdecznie gratulujemy!