DRAMA LESSON

W dniu 25 maja 2017 r. uczniom naszej szkoły zaprezentował się teatr „WILD WEST”  z  przedstawieniem „The Night In”. Teatr ten jest nowo powstałym projektem w dziedzinie nauki języka angielskiego. Doświadczeni aktorzy, w których gronie znajdują się native speakerzy języka angielskiego, zapewnili naszej widowni mnóstwo niezapomnianych przeżyć. „The Night In” to komedia o ojcu i synu. Leo niespodziewanie umawia ojca (wdowca) na randkę w ciemno. Z początku Mark się nie zgadza, ale zmienia zdanie pod warunkiem, że syn przygotuje go do tego wyjścia. Podczas rozważania nad tym jak spotkanie będzie wyglądało, dwaj bohaterowie uczą się czegoś o życiu i o sobie nawzajem. Mark nabiera pewności siebie, a Leo zaczyna dostrzegać jakie wartości naprawdę liczą się w relacjach międzyludzkich. Wartka narracja zawodowych aktorów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych dała uczniom możliwość bezpośredniego zetknięcia się z żywym językiem angielskim – i zmierzenia się z własną znajomością tego języka. Entuzjazm wśród uczniów, jaki wzbudził spektakl, przekonuje że ta znajomość nawet się pogłębiła.