Gala laureatów – uczniowie na medal

17 kwietnia w sali konferencyjnej Omega na terenie Targów Kielce odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i medali laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2017/2018. Organizatorem konkursów było Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Wśród 257 laureatów po laur zwycięstwa sięgnęło troje uczniów z naszego Gimnazjum. Do grona najlepszych w województwie należą: Julia Błajszczak – podwójna laureatka konkursu historycznego i geograficznego, Daniel Kusak – laureat konkursu matematycznego (co warto podkreślić – drugi rok z rzędu) oraz Krzysztof Obarzanek – laureat konkursu fizycznego. Dla naszej szkoły to olbrzymi sukces, ponieważ po raz pierwszy nasi uczniowie uzyskali aż cztery tytuły laureata.

Należy również wspomnieć o uczniach, którzy wzięli udział w III etapach i uzyskali tytuł finalisty konkursów przedmiotowych. Do tej grupy należą: Klaudia Kuliś i Roksana Machynia – finalistki konkursu historycznego; Daniel Kusak – finalista konkursu z języka angielskiego; Zuzanna Gącik – finalistka konkursu geograficznego; Bartłomiej Kądziela – finalista konkursu informatycznego.

Zarówno laureaci, jak i finaliści konkursów jasno wyznaczyli sobie cel, włożyli mnóstwo wysiłku aby do niego dojść. Dzięki samodyscyplinie, wielu wyrzeczeniom i intelektualnemu wysiłkowi osiągnęli sukces w dziedzinach tych nauk, które stały się ich pasją.

Naszym laureatom i finalistom, ich rodzicom oraz prowadzącym uczniów nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.