Gimnazjaliści na medal !

4 kwietnia 2019 r. najzdolniejsi uczniowie województwa świętokrzyskiego wzięli udział w uroczystości podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019.  W gronie najlepszych z najlepszych znaleźli się uczniowie Publicznego Gimnazjum Samorządowego im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej. Daniel Kusak-  który w tym roku szkolnym zdobył dwa tytuły laureata- z fizyki (opiekun p. Bożena Malara) i z języka angielskiego (opiekunowie p. Agnieszka Gaik i p. Jacek Koral). Laureatem z fizyki jest również Bartłomiej Kądziela pracujący jak Daniel pod opieką p. Bożeny Malary, która nie kryje dumy ze swoich podopiecznych gdyż zajęli pierwsze miejsce z fizyki w województwie. Laureatem konkursu biologicznego został Kacper Nowak, który pracował pod czujnym okiem p. Wioletty Koziary. Kazimierskie gimnazjum dumne jest też ze swoich finalistów, którym niewiele brakło aby zdobyć tytuł laureata. Są to Julia Błajszczak – finalistka konkursu biologicznego (opiekun p. Wioletta Koziara), Roksana Machynia-finalistka konkursu historycznego (opiekunowie p. Monika Anielska i p. Roma Adamczyk) oraz Bartłomiej Kądziela – finalista konkursu informatycznego( opiekun p. Ewa Kosz). Jak zgodnie mówią wszyscy opiekunowie, uczniowie sukces zdobyli dzięki  wytężonej pracy, niejednokrotnie rezygnując z wielu przyjemności. Uczniowie potwierdzają i dodają, że przygotowanie się do konkursu było dla nich nie obowiązkiem, a przyjemnością. Prywatnie kazimierscy mistrzowie mają szerokie zainteresowania, które chcą rozwijać w szkole średniej. Uczestnictwo w gali laureatów to wielkie wyróżnienie. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i zaświadczenia, wiele słów uznania skierował do laureatów świętokrzyski kurator oświaty p.Kazimierz Mądzik życząc zwycięzcom sukcesów w szkołach średnich, a w przyszłości nawet Nagrody Nobla. „Jesteśmy dumni z naszych mistrzów, życzymy im dalszych sukcesów i dostania się do wymarzonych szkół średnich”- mówi dyrektor szkoły p. Magdalena Pęska.