Królowa jest tylko jedna – wyniki

Czerwiec to czas podsumowań roku szkolnego, a zatem krótko o osiągnięciach w dziedzinie matematyki. Nasi uczniowie to pasjonaci matematyki więc chętnie brali udział w konkursach sprawdzających ich wiedzę z zakresu królowej nauk. Szlifowali w ten sposób wrodzone talenty i rozwijali swoje zdolności matematyczne. W efekcie młodzież osiągnęła bardzo dobre wyniki. Na szczególną uwagę zasługuje troje z nich: Daniel Kusak zdobył tytuł laureata olimpiady z matematyki  „Olimpus” oraz uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” w  kategorii kadet. Warto przypomnieć, że w obecnym i ubiegłym roku szkolnym, zdobył on tytuł laureata konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego. Julia Błajszczak została laureatką olimpiady przedmiotowej z matematyki „Olimpus”. To nie koniec sukcesów w dziedzinie matematyki, Krzysztof Obarzanek uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” w  kategorii junior. Nauczycielki uczniów panie Magdalena Pęska i Aleksandra Łukasiewicz serdecznie gratulują swoim podopiecznym tak imponującej wiedzy i wspaniałych wyników.