Królowa jest tylko jedna

Miesiąc marzec jest poświęcony królowej nauk –  Matematyce. Aby uczcić jej święto, w tym roku gimnazjaliści  szczególnie z nią  zaprzyjaźnieni, wzięli udział w kilku konkursach. Jako pierwsi  15 marca  wystartowali uczestnicy Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur Matematyczny – Kangourou Sans Frontières. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Naszą szkołę reprezentowało pięciu wspaniałych: Daniel Kusak kl.IId , Mateusz Bojko kl.III d, Filip Chuchmacz kl. III b, Krzysztof Obarzanek kl.III a  i Jakub Wojewodzic kl. III c,  którzy zmierzyli się z  zadaniami w kategorii  Kadet i Junior. Następnie 20 marca  dwudziestu chętnych rozpoczęło zmagania w sesji wiosennej olimpiad przedmiotowych Olimpus. Olimpus od 17 lat zajmuje się organizacją olimpiad przedmiotowych , które stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem programu zajęć, a także stanowią zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klasy IIa: I. Skórka, A. Przebieracz, M. Klimczyk, R. Terpińska, klasy IIb: A. Sobczyk, S. Magiera, A. Kozik, klasy IId: D. Kusak, J. Błajszczak, M. Zimnicki, B. Kądziela, N. Przytuła, klasy IIe: K. Sambór, klasy IIIa:  K. Obarzanek, M. Maj, M. Rogala, K. Bałaga, klasy IIIb: F. Chuchmacz, klasy IIIc: J. Wojewodzic, klasy IIId: M. Bojko. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i czekamy na wyniki naszych młodych matematyków. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.