Łukasz Chałon – zwycięzcą I etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, to uroczystość, która na stałe wpisana została do kalendarza uroczystości naszej szkoły. W tym roku nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, organizowanym przez lubelską Fundację im. Kazimierza Wielkiego, Gimnazjum nr 19 i Gimnazjum nr 9 w Lublinie, Stowarzyszenie Odra – Niemen z Wrocławia, Fundację im. Bolesława Chrobrego ze Szczecina, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Celem konkursu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnianie wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, a także wzbogacenie wiedzy historycznej o nieznane wcześniej treści na temat Żołnierzy Wyklętych (niepublikowane wspomnienia, zdjęcia i pamiątki rodzinne). Uczestnicy mieli przygotować  pracę pisemną (np. esej lub wspomnienia kombatanta), pracę multimedialną lub plastyczną o Żołnierzach Wyklętych. W konkursie wzięło udział 7 uczniów, którzy przygotowali prace we wszystkich trzech kategoriach. I udało się! Łukasz Chałon, uczeń klasy 3d zajął I miejsce w I etapie regionalnym w Lublinie. Łukasz przygotował prezentację multimedialną o żyjącym Żołnierzu Wyklętym w naszym regionie – p. Józefie Życińskiej ps. ,,Zośka”, pod opieką nauczyciela historii p. Romy Adamczyk. Praca Łukasza zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy osiągniętego sukcesu, czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za kolejny etap.