Narodowe Czytanie 2018

Już po raz siódmy odbyła się w całej Polsce akcja Narodowe Czytanie, która ma na celu promowanie czytelnictwa, literatury oraz narodowej klasyki. W sobotę 8.września 2018 r. o godz. 10 nasze uczennice: Roksana Terpińska kl.IIIa, Wiktoria Kozik kl.IIIb oraz Gabriela Stokłosa kl. IIId wzięły udział w akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wydarzenie miało miejsce w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej. Wraz z dziewczętami z prozą Żeromskiego zmierzyła się nauczycielka języka polskiego Jolanta Michałowska. Akcja Narodowe Czytanie narodziła się w roku 2012, a jej pomysłodawcą był ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Kazimierska biblioteka bardzo szybko włączyła się w tę akcję, zapraszając do udziału w niej zaprzyjaźnione instytucje i szkoły. W tej edycji uczestniczyli nauczyciele i uczniowie szkół z Kazimierzy Wielkiej, Kamieńczyc, Cudzynowic.