Tych lat nie odda nikt

Nadszedł czas pożegnania. Pożegnania już drugiej w naszym życiu szkoły. Te przeżycia pamięta się długo. Właściwie zawsze są one w nas obecne. One stanowią miarę późniejszych przeżyć i uczuć. Uroczyste zakończenie nauki w gimnazjum przez trzecie klasy to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam pan burmistrz Adam Bodzioch, wiceburmistrz Łukasz Maderak, nasi rodzice, nauczyciele, przyjaciele. Uroczystość rozpoczęły przemówienia pani dyrektor Magdaleny Pęskiej i pana burmistrza Adama Bodziocha, który wręczył upominki laureatom, finalistom oraz uczniom z najwyższymi wynikami uzyskanymi na egzaminie gimnazjalnym. Następnie na scenie pojawili się uczniowie mający bardzo dobre wyniki w nauce, , najlepsi sportowcy i czytelnicy, uczniowie angażujący się w pracach fundacji oraz członkowie pocztu sztandarowegoCzęść artystyczna odbyła się pod hasłem; „Tych lat nie odda nikt” i poświęcona została najpiękniejszym wspomnieniom z okresu nauki w gimnazjum. Były multimedialne prezentacje klas, wiersze, piosenki, podziękowania i łzy… A gdy łzy obeschły, wszyscy dobrze się bawili na balu pożegnalnym w Euforii.

My, trzecioklasiści,  pragniemy podziękować osobom, które towarzyszyły nam w tej trzyletniej przygodzie: Rodzicom, Nauczycielom, młodszym Koleżankom i Kolegom a przede wszystkim Wam – trzecioklasistom. I to do  trzecioklasistów kierujemy ostatnie słowa;

„Kiedy przyglądamy się światu wokół nas, zachwycamy się dziwnymi i pięknymi stworzeniami. Ale z pewnością najdziwniejsze i najcudowniejsze stworzenia to my sami.”