Uczniowie są charytatywni!

Uczniowie są charytatywni! – tak podsumowują coroczną akcję zbiórki zakrętek jej koordynator p. Dorota Habas i p. Jacek Koral, wychowawca klasy 3E, której uczniowie tak „rozkręcili” to dobroczynne przedsięwzięcie, że każdy z nas nie wyrzuciłby już plastikowej butelki, by jej zakrętki nie zostawić w „banku dobroczynności”. Wielu uczniów przeprowadziło też zbiórkę zakrętek w swoich gospodarstwach domowych. Najbardziej aktywni: Dominik Marzec/3b/, Michał Binkowski/3e/, Anna Gronba/3c/, Michał Fendrych /3e/, Nikola Kasiak/3e/, Dawid Komnata/3e/, Julia i Oliwia Słoka/3e/, Martyna Tarczyńska/3e/, Nikola Wiktorowicz/3e/, Adrian Zieleniewski/3e/, Marek Ziomkowski/3e/, Adam Łukasiewicz/3b/, Anna Cieślik/3d/, Amelia Augustyn/2a/, Jakub Kaczmarczyk /2b/, Gabriela Włosowicz /2b/, Oliwia Klimek/2e/, Natalia Przytuła /2d/, Nikola Piwowarczyk/3c/, Aleksandra Nowak/3d/, Natalia Kozik /3c/. Cieszy nas postawa uczniów, którym nie są obojętni poszkodowani przez los ludzie, bo właśnie im służy ta akcja. W tym roku rekordowych 9 worów zakrętek zostało wysłanych w dalszą drogę, aby po odpowiednim przetworzeniu i sprzedaży jako surowiec wtórny zasilić konto Fundacji „Błękitny Promyk Nadziei” niosącej pomoc dzieciom chorym i osobom cierpiącym. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym ta szczytna akcja będzie kontynuowana z nie mniejszym zaangażowaniem przez uczniów klas trzecich. Dziś dziękujemy wszystkim za pełne butelki z napisami „Bądź charytatywny – tutaj wrzuć zakrętkę!”