Wycieczka do Pragi

W dniach 4-6 czerwca 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce szkolnej do Pragi i w  Góry Stołowe. Był to pierwszy integracyjny, wspólny wyjazd gimnazjalistów i uczniów klasy siódmej SSP nr 3.  W poniedziałek  bardzo wcześnie rano wyruszyliśmy z Kazimierzy. Po kilku godzinach spędzonych  w autobusie dotarliśmy do Pragi. Zabytki, które zobaczyliśmy w tym cudownym mieście, zrekompensowały nam długą podróż. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy lewobrzeżną część miasta m. in.: Hradczany, monumentalna Katedrę św. Wita.Mieliśmy również okazję zobaczyć wyjątkową panoramę Pragi. Następnego dnia rozpoczęliśmy dalsze zwiedzanie – tym razem jej prawobrzeżnej części. Byliśmy na najsłynniejszym i wszystkim dobrze znanym Moście Karola, zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Starego Miasta , odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską, gdzie znajduje się tzw. Studnia Wiedzy. Widzieliśmy również piękne ogrody różane, przykuwającą uwagę kolorową ścianę Lenona oraz majestatyczną, ruchomą głowę znanego pisarza – Franza Kafki, który przez całe swoje życie związany był z Pragą. Największą atrakcją tamtego dnia był rejs statkiem po Wełtawie oraz spacer pod wahadło niegdyś odliczające czas do milenium. Trzeciego dnia rano  po wymeldowaniu się z hotelu wyjechaliśmy z Pragi. W drodze powrotnej po przekroczeniu granicy polsko – czeskiej zatrzymaliśmy się w miejscowości Czermna, by móc zobaczyć Kaplicę Czaszek. Jej ściany oraz sklepienie wyłożone są autentycznymi czaszkami i kośćmi ludzkimi. Trzeba przyznać, że jest to niecodzienne i ciekawe dzieło. Następnie w Górach Stołowych wybraliśmy się na spacer labiryntem Błędnych Skał. Po ciekawej i zaskakującej wędrówce wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pełni wrażeń, zmęczeni,  ale bardzo zadowoleni, i z bagażem nowych doświadczeń bezpiecznie dotarliśmy do domu w Kazimierzy Wielkiej pod opieką pań Wioletty Wójcik, Romy Adamczyk, Ewy Kosz i Beaty Skoruch.