XII 24godzinny Maraton Pływacki

W dniach 3 – 4 marca 2018 r. na pływalni Wodny Raj odbył się XII 24 godzinny Maraton Pływacki. W maratonie wzięło udział 295 zawodników, w tym liczna grupa uczniów naszego gimnazjum. Tegoroczny maraton odbył się pod hasłem: „100km na 1000-lecie odzyskania niepodległości”. W zorganizowanej 10-osobowej grupie każdy zawodnik miał za zadanie przepłynąć 10 km. Uczniowie: Agata Adamusik, Alicja Przebieracz i Kacper Sambór przepłynęli więcej niż 10 km. Kacper Sambór okazał się najlepszym zawodnikiem maratonu, przepłynął 33 km, 300 m, Alicja Przebieracz  16 km, a Agata Adamusik 12 km. Pozostali uczniowie, którzy pływali to: Karolina Kowalska 13km, Karolina Bałaga15km, Sebastian Maderak 20km, Aleksander Zaręba 25km, Karol Bożek 7 km, Natalia Tytko 5km, Iza Skórka 5,100m. Poniżej 5km przepłynęli: Maja Klimczyk, Oliwia Brodko, Patrycja Garbarz, Ola Siwiec, Klaudia Bałaga, Hubert Wiśniewski, Oliwia Klimek, Kacper Fryt, Olek Kupiec, Patryk Chwalik, Jakub Widłak, Norbert Parys, Dominik Gajda, Michał Binkowski, Kacper Klimczyk. Były też osoby, które pomagały w sędziowaniu: Magda Żarnowiecka, Marzena Jamróz, Julita Kłos, Natalia Wojtaś. Wszystkim osobom zaangażowanym w tą sportową imprezę gratulujemy i dziękujemy za poświęcenie swojego wolnego czasu, swoich sił i dobrej woli:)