XV Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego – koncert laureatów

W sobotę 8. grudnia 2018 roku w Kazimierskim Ośrodku Kultury miała miejsce gala finałowa XV Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego. W sobotnie południe  odbyły się przesłuchania konkursowe uczestników konkursu piosenki. Wśród wykonawców były 3 uczennice naszej szkoły: Natalia Przytuła, Gabriela Żulichowska i Gabriela Stokłosa, których opiekunką artystyczną była pani Urszula Góra. Gabrysia Stokłosa została wyróżniona przez jury w składzie: pani Jolanta Nowak – nauczycielka języka polskiego, pani Justyna Odon – studentka Akademii Muzycznej w Krakowie, wielokrotna laureatka Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego w konkursie recytatorskim i piosenki oraz pan Radosław Kornaś – muzyk, nauczyciel muzyki i kapelmistrz orkiestry dętej.  O godz. 16 rozpoczął się koncert galowy, w którym wystąpili laureaci obu przeglądów: recytatorskiego i muzycznego. Laureatką II miejsca w konkursie recytatorskim została Alicja Kozik, natomiast miejsce III zdobyła  Alicja Przebieracz. Gimnazjalistki przygotowała pani Jolanta Michałowska. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów poprzedziły wystąpienia zaproszonych gości – patronów honorowych: burmistrza Kazimierzy Wielkiej Adama Bodziocha, starosty Powiatu Kazimierskiego Jana Nowaka i wiceprzewodniczącego Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” Kazimierza Pasternaka, którzy nie szczędzili pochwał organizatorom dotychczasowych przeglądów: Kazimierskiemu Ośrodkowi Kultury i Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej. Po części oficjalnej nastąpiło ogłoszenie wyników XV Jubileuszowego Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Główne trofeum – statuetkę XV Przeglądu – wręczała laureatom I miejsca Beata Stępień, przewodnicząca nauczycielskiej „Solidarności” w Kazimierzy Wielkiej. Nagrody oraz dyplomy trafiły do laureatów pięciu pierwszych miejsc od patronów i hojnych sponsorów: burmistrza Adama Bodziocha, starosty Jana Nowaka, Kazimierza Pasternaka z Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” oraz Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kazimierzy Wielkiej, które zwycięzcom wręczała Teresa Ochenduszka. Koncert finałowy, podczas którego zaprezentowali się wszyscy laureaci obu kategorii, prowadzili Justyna Odon i dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski. W scenie finałowej laureaci wraz z publicznością odśpiewali chórem „Mury” – sztandarowy utwór Jacka Kaczmarskiego.

Fot. D.Z. Pilarscy