Zuzanna Gącik laureatką 1 miejsca, Klaudia Kuliś finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „O Naszą Niepodległą!”

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922” przyniósł wielki sukces Zuzannie Gącik, która została laureatką 1 miejsca i Klaudii Kuliś, która uzyskała tytuł finalistki- uczennicom klasy trzeciej, które przygotowały swoje prace pod kierunkiem p. Moniki Anielskiej. 8 czerwca 2018r  w Warszawie miał miejsce ogólnopolski finał konkursu, którego celem było upamiętnienie bohatera walk o niepodległość pochodzącego z rodzinnej ziemi. Z każdego województwa do etapu centralnego mogło zakwalifikować się troje uczniów w danej kategorii. Dwie uczennice naszego gimnazjum znalazły się w trójce uczniów, którzy przygotowali badawcze prace historyczne. Na finałach łatwo nie było, trzeba było obronić swoją pracę i odpowiedzieć na pytania z historii zadane przez komisję. Z całej Polski do finału zakwalifikowało się 122 uczniów. Zuzanna Gącik okazała się najlepsza w swojej kategorii, zajmując 1 miejsce w Polsce! Praca Zuzi poświęcona trzem braciom, walczącym w trzech wojnach o niepodległą Polskę, zyskała szczególne uznanie. Komisja była pod wielkim wrażeniem zebranych przez nią materiałów. Finalistką tego konkursu została również Klaudia Kuliś, która pracę poświęciła jednej z rodzin dla której takie wartości jak niepodległość i Ojczyzna zawsze były najważniejsze. Po egzaminie dziewczynki miały okazję zwiedzić warszawską starówkę i dla ostudzenia emocji zjeść pyszne lody na starym mieście.